Palma Špeciálne oleje

Kategórie: KOLONIÁL, Oleje a tuky

Medzi hlavné zásady správnej výživy patrí pestrosť. Spestriť sa dá aj sortiment rastlinných olejov v našej kuchyni zaradením nových, menej tradičných druhov. Zrniečka maku, orechy i tekvicové semená sú mimoriadne bohaté na olej a lisovaním za studena sa z nich získavajú prírodné oleje s vysokou kvalitou.

 Makový, orechový, či tekvicový? Všetky nás očaria výraznou, originálnou chuťou a príjemnou vôňou.

 

Makový olej

Ulahodí zmyslom intenzívnou makovou arómou. Medzi jeho prednosti patrí nielen jedinečná maková chuť, ale aj nemalé množstvo vitamínu E.

Orechový olej

Obzvlášť cenný je jeho bohatý obsah kyseliny alfa-linolénovej zo skupiny omega-3. Touto vlastnosťou sa môže hrdiť iba máloktorý spomedzi rastlinných olejov. Ide o zložku, ktorá je pre ľudský organizmus tiež esenciálna – nenahraditeľná, no mnohí z nás ju neprijímajú v dostatočnom množstve. Orechový olej dodáva nášmu telu aj vitamín K, jeho prednosťou je nízky obsah nasýtených mastných kyselín.

Tekvicový olej

Vďaka svojej chuti patrí k najobľúbenejším. Ceníme si na ňom obsah vitamínu E, ako aj prítomnosť fytochemikálií s ochrannými účinkami na organizmus. Spomedzi nich treba spomenúť rastlinné steroly, ktoré napomáhajú úprave hladín cholesterolu, ako aj polyfenoly s antioxidačným pôsobením.

 

Základní informace

Výrobca / distribútorPALMA a.s. Račianska 76 836 04 Bratislava
ZnačkaPalma
WWWhttps://www.palma.sk/sk/produkty/oleje/specialne-oleje
Gramáž / objem spotrebiteľského balenia250 ml
Dátum uvedenia na slovenský trh4/2019
Odporúčaná maloobchodná cena6,99; 8,99; 7,59

Zloženie

MAKOVÝ: Olej zo semien maku (100%); TEKVICOVÝ: Olej zo semien tekvice bezšupkovej (100%) ORECHOVÝ: 100 % za studena lisovaný olej z vlašských orechov.

Sušená srvátka

Milk-agro spol. s r.o. Čapajevova 36 080 46 Prešov

Tic Tac Fruity

Ferrero Slovenská spravovaná Ferrero Česká s.r.o. Karla Engliše 6/3021 150 00 Praha 5

Kinder Malblock

Ferrero Slovenská spravovaná Ferrero Česká s.r.o. Karla Engliše 6/3021 150 00 Praha 5